خودکار- اتوماتیک ایران قهرمان مسابقه

خودکار- اتوماتیک: ایران قهرمان مسابقه اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی چند توصیه به متقاضیان بازار اجاره

اگرچه تحت تاثیر جهش قیمت مسکن در ماه گذشته، با افت ۲۲ درصدی معاملات مسکن روبه‌رو بوده‌ایم، ولی آمارها حاکی از این است که میزان مراجعه به بنگاه‌های املاک جهت اجا

چند توصیه به متقاضیان بازار اجاره

چند توصیه به متقاضیان بازار اجاره

عبارات مهم : اجاره

اگرچه تحت تاثیر جهش قیمت مسکن در ماه گذشته، با افت ۲۲ درصدی معاملات مسکن روبه رو بوده ایم، ولی آمارها حاکی از این است که میزان مراجعه به بنگاه های املاک جهت اجاره آپارتمان رو به زیاد کردن بوده هست. این اوضاع البته طبیعی است چراکه فصل نقل و انتقالات در بازار مسکن شروع شده است و سررسید قرارداد بسیاری از مستاجران در یکی از ماه های تابستان فرامی رسد. در این میان مورد نیاز است مستاجران که ناگزیر به حضور در بازار متلاطم مسکن در حال حاضر هستند، بیش از پیش به توصیه ها توجه کنند.

به گزارش دنیای اقتصاد، یکی از اشتباهات مرسوم مستاجران، عدم مطالعه اجاره نامه هست. اغلب مستاجران بعد از تنظیم قرارداد مایلند سریعتر آن را امضا کنند و به دردسرهای جست وجو آخر دهند. این در حالی است که اطلاع از بندهای اجاره نامه، چه آنها که از پیش در قرارداد منظور شده است و در تمام قراردادهای اجاره یکسان است و چه آنها که به صورت توافقی در پایین قرارداد قید می شود و در زمره شرایط مورد توافق طرفین هست، موجب می شود مستاجران آگاهانه وارد فاز تعهد در قبال ملک و موجر شوند. اصولا دست موجران جهت تحمیل محدودیت به مستاجران تا حدی باز هست، ولی در عین حال مورد نیاز است مستاجران از حقوق طبیعی خود همچون حفظ حریم شخصی و تعمیراتی که بر عهده مالک هست، مطلع باشند تا اگر مالک قصد تحمیل شرایطی از این دست را به مستاجر داشت، زیر بار نروند.

در وقت تحویل آپارتمان نیز مورد نیاز است لیستی از کمبودها و خسارت های احتمالی وارد شده است بر آپارتمان تهیه شود تا در وقت آخر قرارداد، با ادعایی از طرف موجر روبه رو نشوند. تحقیق راجع به همسایه ها و مواردی از این دست نیز باید پیش از انعقاد قرارداد انجام شود چراکه اگر فرد بعد از امضای قرارداد متوجه پرسشها احتمالی ملک شود، جهت لغو قرارداد باید ضرر و زیان بپردازد.

چند توصیه به متقاضیان بازار اجاره

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: اجاره | بازار | طبیعی | اقتصاد | اقتصاد | قرارداد | آپارتمان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog